Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 17,556
» Najnowszy użytkownik: Andrewalabe
Nawigacja
ORGANIZACYJNE
TAM BYLIŚMY..
PUBLIKACJE
PODOBNA TEMATYKA


Stowarzyszenie
"Pamięć i Nadzieja"w Chełmie

--------------------------------- 
 

27 Dywizja Wołyńska AK

---------------------------------

Kresowy Serwis Informacyjny

-------------------------------
 

Serwis Informacyjny
o Kresach Wschodnich

Ostatnie artykuły
Nawigacja
Wycieczka do Warszawy członków Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia Oddział w Chełmie.

W dniu 24 marca 2015 r., Biuro Senatorskie Senatora  RP Józefa Zająca w Chełmie zorganizowało jednodnową wycieczkę do Warszawy
Głównym celem wyjazdu, było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.  W wycieczce uczestniczyło trzydziestu dziewięciu Członków Towarzystwa  i  pięciu Funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Jadąc do Sejmu po drodze, zwiedziliśmy  Stadion Narodowy,  przemierzając z przewodnikiem stadionowym  w czasie 60 minut tzw. trasę piłkarza. 


Zwiedzanie Sejmu i Senatu rozpoczęło się od rejestracji wszystkich uczestników w biurze przepustek a następnie  przejściu przez skrupulatną kontrolę bezpieczeństwa. Podzieleni na dwie grupy w czasie jednej godziny w towarzystwie przewodników sejmowych zobaczyliśmy:  sale posiedzeń Sejmu i Senatu, Salę Kolumnową i inne miejsca historyczne w Sejmie i Senacie. 

Po zakończeniu  zwiedzania,  cała grupa  spożyła  obiad w restauracji sejmowej przygotowany przez firmę "Sadaxo".  


Po obiedzie udaliśmy się  na Skwer Wołyński przy ulicy Gdańskiej na Żoliborzu, gdzie stoi Pomnik 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej i Pomnik Wołyński upamiętniający Rzeź Wołyńską. Pomnik  wybudowany przez Radę Ochrony Pomników,  Walk i Męczeństwa, został odsłonięty w dniu 11 lipca 2013 r. , w 70. Rocznicę Mordów Wołyńskich, dokonanych na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN-UPA.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni z ciekawego programu zrealizowanego w tym dniu. Opiekunami wycieczki ze strony Biura Senatorskiego byli asystenci Pana Senatora Józefa Zająca: Pani Edyta Bronisz i Pan Wiesław Kostrobała. 

Chełm dn. 25. 03. 2015 r.                                              

Stanisław Senkowski

Więcej zdjęć >>